Inicio >> PANASONIC >> PT45LC12 Manual de Servicio
 0 artículo(s) en Su carrito
PANASONIC PT45LC12
Manual de Servicio
  • Contiene diagramas del circuito
  • Idiomas: English
Descripción del PANASONIC PT45LC12 Manual de Servicio
The manual is available in languages:
TEXT_PDF_SNIPPET
Reassembly Notes for Mirror: Install the Mirror as following procedures. 1) Peel the Protection Sheet approx. 20 mm (maximum 22 mm) from the top and bottom edges of the Mirror to place the Sheet. Then, place the 4 sheets on the top and bottom edges of the Mirror as shown.
Top edge of Mirror Sheet
Sheet
Sheet
Protection sheet
Mirror
Mirror support bracket
Bottom edge of Mirror
Mirror
<Front View> Fig. D5-3-1
CAUTION: Insert the Mirror from the top into the lower slots (For model with 40 inch Mirror) or into the upper slots (For model with 45 inch Mirror) of the Back Panel carefully avoiding the Mirror Support Brackets. Otherwise, the Mirror may crack. Then, the Mirror is secured with the Mirror Support Brackets.
Screws "b"
Back Panel
Mirror (Protection Sheet)
Upper Slots (for model with 45 inch Mirror) Lower Slots (for model with 40 inch Mirror)