Inicio >> PIONEER >> PRS-D2100T/XU/UC Manual de Servicio
 0 artículo(s) en Su carrito
PIONEER PRS-D2100T/XU/UC
Manual de Servicio
  • Contiene diagramas del circuito
  • Idiomas: English
Descripción del PIONEER PRS-D2100T/XU/UC Manual de Servicio
The manual is available in languages: English
TEXT_PDF_SNIPPET
5
(RCA IN)
A
A-b
AMP UNIT Consists of AMP PCB CONTROL PCB
13.9 dBs/1.9 dBs(SP IN)
A
2SK3645 -01MR
AMP PCB
B
19.5µH
2SK3645 -01MR
GAIN CONTROL
C
19.5µH
13.9 dBs/1.9 dBs(RCA IN)
39.7 dBs/26.5 dBs(RCA IN) 39.7 dBs/26.5 dBs(SP IN)
-1.8 dBs/-13.8 dBs
-1.8 dBs/-13.8 dBs (SP IN)
D
BFC
E
>
50µH
>
For resistors and capacitors in the circuit diagrams, their resistance values or capacitance values are expressed in codes: Ex. *Resistors Code Practical value 123 12k ohms 103 10k ohms *Capacitors Code Practical value 103 0.01uF 101/10 100uF/10V