Inicio >> INFINITY >> PERFECT10 Manual de Servicio
 0 artículo(s) en Su carrito
INFINITY PERFECT10
Manual de Servicio
  • Contiene diagramas del circuito
  • Idiomas: English
Descripción del INFINITY PERFECT10 Manual de Servicio
The manual is available in languages: English
TEXT_PDF_SNIPPET
Kappa Perfect10 10" Woofer � Technical Data
SEALED BOX VOLUME VENTED BOX VOLUME
length = 10.40"
Port
fo = 35 Hz
Kappa Perfect10
(side view)
Kappa Perfect10
(side view)
VBOX = 0.60 ft3 (16.99 liters)
(all sides lined with 1-inch fiberglass or fiberfill)
VBOX = 1.00 ft3 (28.32 liters)
diameter = 3.0"
SEALED FREQUENCY RESPONSE @ 2.83 V
95 dB In-Car 12 dB LP @ 70 Hz 90 95 100
VENTED FREQUENCY RESPONSE @ 2.83 V
dB In-Car 12 dB LP @ 80 Hz
85 Out-Of-Car 80
90 Out-Of-Car 85
75
55 20 Frequency 50 100 Hz 200 500 1k
C
60 20 Frequency 50 100 Hz 200 500 1k
C
2k
2k
SEALED EXCURSION/GROUP DELAY @ 400 W
20.0 Xd mM T mSec 10.0 40 17.5 7.5 35
VENTED EXCURSION/GROUP DELAY @ 600 W
Xd mM T mSec 40 30 Group Delay
15.0
12.5 Group Delay 10.0
2.5
15 Transducer Excursion
-10
Transducer Excursion
-7.5
0.0 20 Frequency 50 100 Hz 200 500 1k
-10.0 2k
0 20 Frequency 50 100 Hz 200 500 1k