Inicio >> INFINITY >> PERFECT12 Manual de Servicio
 0 artículo(s) en Su carrito
INFINITY PERFECT12
Manual de Servicio
  • Contiene diagramas del circuito
  • Idiomas: English
Descripción del INFINITY PERFECT12 Manual de Servicio
The manual is available in languages: English
TEXT_PDF_SNIPPET
Kappa Perfect12 12" Woofer � Technical Data
SEALED BOX VOLUME VENTED BOX VOLUME
length = 12.33"
Port
fo = 32 Hz
Kappa Perfect12
(side view)
Kappa Perfect12
(side view)
VBOX = 1.00 ft3 (28.32 liters)
(all sides lined with 1-inch fiberglass or fiberfill)
VBOX = 1.75 ft3 (49.56 liters)
diameter = 4.0"
SEALED FREQUENCY RESPONSE @ 2.83 V
95 dB In-Car 12 dB LP @ 70 Hz 105 90 Out-Of-Car 85 95 100
VENTED FREQUENCY RESPONSE @ 2.83 V
dB In-Car 12 dB LP @ 80 Hz
Out-Of-Car 80 90
75
55 20 Frequency 50 100 Hz 200 500 1k
C
65 20 Frequency 50 100 Hz 200 500 1k
C
2k
2k
SEALED EXCURSION/GROUP DELAY @ 500 W
20.0 Xd mM T mSec 20 17.5 15 35
VENTED EXCURSION/GROUP DELAY @ 650 W
40 Xd mM T mSec 40 Group Delay 30
15.0
12.5 Group Delay 10.0
5
15 Transducer Excursion 10
2.5
Transducer Excursion
-15
0.0 20 Frequency 50 100 Hz 200 500 1k
-20
0 20 Frequency 50 100 Hz 200 500 1k