Inicio >> SONY >> PCGA-AC16V2 VAIO Manual de Usuario
 1 artículo(s) en Su carrito
SONY PCGA-AC16V2 VAIO
Manual de Usuario
  • Descargable
  • Formato PDF
  • Manual completo
  • Idiomas: English, German, French, Italian, Danish
Descripción del SONY PCGA-AC16V2 VAIO Manual de Usuario
The manual is available in languages: English, German, French, Italian, Danish
TEXT_PDF_SNIPPET
English
Pour les utilisateurs au Canada
Italiano
Specifications
WARNING
The model number and serial number are located on the bottom of your AC adapter. Record the serial number in the space provided here. Refer to the model and serial numbers when you call your Sony Service Center. Model No. PCGA-AC16V2 Serial No. ���������� 100 - 240 V AC, 50/60 Hz, 1.1 A Output 16 V DC, 2.5 A Operating temperature 41�F to 95�F (5�C to 35�C) (temperature gradient less than 18�F (10�C)/hour) Operating humidity 20% to 80% (not condensed), provided that humidity is less than 65% at 95�F (35�C) (hygrometer reading of less than 84�F (29�C)) Storage temperature -4�F to 140�F (-20�C to 60�C) (temperature gradient less than 18�F (10�C)/hour) Storage humidity 10% to 90% (not condensed), provided that humidity is less than 20% at 140�F (60�C) (hygrometer reading of less than 95�F (35�C)) Dimensions Approx. 1 3/4 � 1 1/8 � 3 3/4 inches (w/h/d) (Approx. 44 � 28 � 94 mm) Mass Approx. 7 oz. (200 g) Cord length Approx. 70 7/8 inches (1.8 m) Supplied accessories Power cord (1) Operating instructions (1) Design and specifications are subject to change without notice. Input
Cet appareil numérique de la classe B est conforme à la norme NMB-003 du Canada.
Technische Daten
AVVERTENZA
Eingang Ausgang 100 - 240 V Wechselstrom, 50/60 Hz, 1,1 A 16 V Gleichstrom, 2,5 A Betriebstemperatur 5°C bis 35°C (Temperaturschwankung weniger als 10°C/Stunde) Luftfeuchtigkeit bei Betrieb 20 % bis 80 % (nicht kondensierend). Bei einer Temperatur von 35°C mu� die Luftfeuchtigkeit unter 65 % liegen (Hygrometerstand unter 29°C) Lagertemperatur -20°C bis 60°C (Temperaturschwankung weniger als 10°C/Stunde) Luftfeuchtigkeit bei Lagerung 10 % bis 90 % (nicht kondensierend). Bei einer Temperatur von 60°C mu� die Luftfeuchtigkeit unter 20 % liegen (Hygrometerstand unter 35°C) Abmessungen ca. 44 � 28 � 94 mm (B/H/T) Gewicht ca. 200 g Kabellänge ca. 1,8 m Mitgeliefertes Zubehör Netzkabel (1) Bedienungsanleitung (1) �nderungen, die dem technischen Fortschritt dienen, bleiben vorbehalten.