Inicio >> INFINITY >> KAPPA62.1I Manual de Usuario
 0 artículo(s) en Su carrito
INFINITY KAPPA62.1I
Manual de Usuario
  • Idiomas: English
Descripción del INFINITY KAPPA62.1I Manual de Usuario
The manual is available in languages: English
TEXT_PDF_SNIPPET
A NOTE ON POWER HANDLING
GENERAL CARE
SPECIFICATIONS: KAPPA STANDARD SERIES
42.1i Type: Speaker Impedance: Power Handling: Frequency Response: Sensitivity: Mounting Depth, Drop-in: Cut-out Diameter: 52.1i Type: Speaker Impedance: Power Handling: Frequency Response: Sensitivity: Mounting Depth, Drop-in: Cut-out Diameter: 62.1i Type: Speaker Impedance: Power Handling: Frequency Response: Sensitivity: Mounting Depth, Drop-in: Cut-out Diameter: 63.1i Type: Speaker Impedance: Power Handling: Frequency Response: Sensitivity: Mounting Depth, Drop-in: Cut-out Diameter: 4" 2-Way 4 ohms 45W 80Hz ~ 20kHz 89Hz @ 2.83 V, 1 watt 1-3/4" (45 mm) 3-3/4" (96 mm) 652.1i Type: Speaker Impedance: Power Handling: Frequency Response: Sensitivity: Mounting Depth, Drop-in: Cut-out Diameter: 692.1i Type: Speaker Impedance: Power Handling: Frequency Response: Sensitivity: Mounting Depth, Drop-in: Cut-out Diameter: 165 mm 2-Way 4 ohms 70W 50Hz ~ 20kHz 89Hz @ 2.83 V, 1 watt 2-9/16" (66 mm) 5-11/16" (145 mm)
5-1/4" 2-Way 4 ohms 50W 59Hz ~ 20kHz 89Hz @ 2.83 V, 1 watt 2-7/16" (62 mm) 4-13/16" (123 mm)
6" x 9" 2-Way 4 ohms 100W 38Hz ~ 20kHz 89Hz @ 2.83 V, 1 watt 2-3/4" (70 mm) 5-11/16" x 8-3/4" (145 mm x 223 mm)
6-1/2" 2-Way 4 ohms 70W 50Hz ~ 20kHz 89Hz @ 2.83 V, 1 watt 2-7/16" (62 mm) 5-1/8" (131 mm)
6" x 9" 3-Way 4 ohms 100W 38Hz ~ 21kHz 89Hz @ 2.83 V 2-3/4" (70 mm) 5-11/16" x 8-3/4" (145 mm x 223 mm)
6-1/2" 3-Way 4 ohms 70W 50Hz ~ 21kHz 89Hz @ 2.83 V, 1 watt 2-7/16" (62 mm) 5-1/8" (131 mm)