Inicio >> INFINITY >> KAPPA100.1DVC Manual de Usuario
 0 artículo(s) en Su carrito
INFINITY KAPPA100.1DVC
Manual de Usuario
  • Idiomas: English
Descripción del INFINITY KAPPA100.1DVC Manual de Usuario
The manual is available in languages: English
TEXT_PDF_SNIPPET
POWER-HANDLING LIMITATIONS
SPECIFICATIONS
Kappa 80.1w Configuration: Nominal Impedance: Power Handling: Sensitivity @ 2.83V/1m: Frequency Response: Mounting Depth: Cut-out Diameter: Kappa 100.1se Configuration: Nominal Impedance: Power Handling: Sensitivity @ 2.83V/1m: Frequency Response: Mounting Depth: Cut-out Diameter: Kappa 120.1se Configuration: Nominal Impedance: Power Handling: Sensitivity @ 2.83V/1m: Frequency Response: Mounting Depth: Cut-out Diameter: 8" woofer 4 ohms 100W rms/400W peak 93dB 30Hz � 300Hz 4" (102mm) 7-3/16" (183mm) Kappa 100.1dvc Configuration: Nominal Impedance: Power Handling: Sensitivity @ 2.83V/1m: Frequency Response: Mounting Depth: Cut-out Diameter: Kappa 120.1dvc Configuration: Nominal Impedance: Power Handling: Sensitivity @ 2.83V/1m: Frequency Response: Mounting Depth: Cut-out Diameter:
10" subwoofer 4 ohms 250W rms/1000W peak 93dB 25Hz � 250Hz 5-1/16" (129mm) 8-7/8" (226mm)
10" subwoofer 4 ohms per voice coil 250W rms/1000W peak 93dB 25Hz � 250Hz 5-1/16" (129mm) 8-7/8" (226mm)
12" subwoofer 4 ohms 300W rms/1200W peak 94dB 20Hz � 250Hz 5-13/16" (148mm) 10-13/16" (275mm)
12" subwoofer 4 ohms per voice coil 250W rms/1000W peak 94dB 25Hz � 250Hz 5-13/16" (148mm) 10-13/16" (275mm)